sobota, 27 lutego, 2021

Kto zostanie wicemnistrem rolnictwa?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Trwają zmiany personalne w związku z rekonstrukcją rządu.  Po tym jak tekę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powierzono Grzegorzowi Pudzie obecnie szykowane są zmiany na poziomie wiceministerialnym.
Pod uwagę brani są dwaj kandydaci: pochodzący z powiatu tarnowskiego młody parlamentarzysta i rolnik  Norbert Kaczmarczyk Poseł na Sejm RP z ramienia Solidarnej Polski. Jego rywalem jest natomiast pochodzący z Rabki reprezentant tej samej partii w parlamencie: Poseł na Sejm RP kilku kadencji Edward Siarka, z zawodu nauczyciel historii.

Dotychczasowe funkcje w polityce

Dodajmy, że na początku bieżącego roku posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi powierzono zadanie budowy Forum Młodych Solidarnej Polski, czyli struktur młodzieżowych partii. Jako poseł jest też członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Natomiast Poseł Edward Siarka w listopadzie ubiegłego roku wybrany został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PiS z ramienia Solidarnej Polski.


Źródła: PAP, Kurier Tarnowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Ministerstwo Finansów o uldze inwestycyjnej

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,198FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły