niedziela, 28 lutego, 2021

Kolejny gorący i wybitnie suchy tydzień [10.08] [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po deszczowym początku lata nad całą Europą rozrosły się suche i gorące wyże. Oznacza to zmianę trendu w pogodzie na dobre kilka tygodni. Już ostatnio wspominałem o suszy, która stopniowo ogarnie wszystkie gleby w naszym kraju. Bardzo możliwe, że ziemia w wielu regionach na porządny deszcz poczeka do września i oby nie dalej.

W poniedziałek punktowe burze z bardzo intensywnym deszczem możliwe będą na wschodzie, zachodzie i południu- tutaj popada na około 30% obszaru. W centrum i na północy również jest ryzyko opadów i tutaj zmoczy nie więcej jak 10% tego obszaru. Opady podczas burz będą bardzo ulewne z gradem do 1-2 cm średnicy- wielkość gradzin nie będzie imponująca, jednak opad gradu będzie bardzo gęsty, w połączeniu z wiatrem do 70/90 km/h może zrobić sieczkę z kukurydzy.

Nadal gorąco. Na przeważającym obszarze po południu zobaczymy około 30 stopni. Wiatr powieje jeszcze słabo, jedynie na północy umiarkowanie do 35/40 km/h.

We wtorek popołudniowe burze wystąpią jeszcze miejscami na wschodzie i południu kraju (Lubelskie, Podkarpacie, Świętokrzyskie, Małopolska, Górny Śląsk)- podczas burz możliwe opady do 40 mm, grad do 2 cm i wiatr do 90 km/h. Północ, centrum i zachód skąpane w błękicie nieba. Temperatura w południe wyniesie około 26/27 stopni na wschodzie, 28 stopni w centrum do 29/30 stopni na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany z północnego wschodu.

Od środy do piątku na niebie błękit nieba. Ryzyko opadów maleje niemal do zera i jeśli gdzieś popada to będzie cud.  Noce staną się rześkie. W środę i czwartek o poranku od Kaszub po Suwalszczyznę nocami 9/11 stopni. Na wschodzie i w centrum około 11/14 stopni. Na południu i zachodzie 12/15 stopni. W ciągu dnia od 23/25 stopni od Kaszub po Suwałki, 25/27 stopni na wschodzie i w centrum, 28/30 stopni na południu i zachodzie.

W piątek ocieplenie. W nocy cieplej o 3 stopnie względem ostatniej nocy. W ciągu dnia od 27 stopni na północnym wschodzie, 29/30 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 31/33 stopni na południu i zachodzie. Do południa w całym kraju palące słońce. Po południu być może pojawi się szansa na punktowe burze na zachodzie i południowym zachodzie kraju- dziś jest jeszcze zbyt wcześnie aby móc przesądzić datę wtargnięcia frontu chłodnego do naszego kraju. Nawet jeśli w okolicy weekendu taki front dotrze to przyniesie niewiele opadów i burz.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,208FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły