środa, 28 lipca, 2021

Glora 633 EC nowe rozwiązanie na T1 od Sumi Agro Poland

-REKLAMA-spot_img

W dobie wycofywanych substancji czynnych potrzebne są nowe rozwiązania. Takie również ma firma Sumi Agro Poland.  Glora 633 EC łączy w sobie dwie substancje czynne prochloraz i fenpropidynę. Nowy fungicyd wykazuje działanie powierzchniowe, wgłębne i układowe. Preparat przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.

 Choroby podstawy źdźbła i liści to główni przeciwnicy rolnika w walce o wysoki plon zbóż. Stąd tak ważna jest skuteczna, solidna ochrona fungicydowa już od samego początku wiosennej wegetacji. Jej brak może skutkować dla producenta zbóż utratą środków zainwestowanych w produkcję. GLORA 633 EC to środek grzybobójczy stworzony właśnie z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika. – przekonuje Marta Strzelecka-Berek, Kierownik ds. Produktów Rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

Nowy fungicyd zbożowy GLORA 633 EC zawiera substancje czynne z dwóch różnych grup chemicznych – prochloraz i fenpropidynę. Prochloraz jest substancją wykazującą działanie wgłębne. Fenpropidyna wykazuje działanie systemiczne. W szybkim tempie jest pobierana przez zielone części rośliny, a następnie przemieszczana w niej, dzięki czemu chroni cały liść.

GLORA 633 EC do ochrony zbóż 

GLORA 633 EC to odpowiedź na potrzebę stworzenia silnego zabezpieczenia upraw przed najważniejszymi chorobami podstawy źdźbła i liści. W zależności od gatunku zbóż rejestracja

obejmuje:

▪ Pszenica ozima: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy.

▪ Pszenica jara: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy.

▪ Pszenżyto ozime: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna.

▪ Żyto ozime: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rynchosporioza zbóż, rdza brunatna.

Kiedy stosować?

To co  z  pewnością jest atutem preparatu to elastyczność stosowania. Fungicyd może być stosowany w wielu stadiach rozwojowych zbóż – od strzelania w źdźbło, aż do zakończenia kłoszenia (BBCH 30-55). Ważne jest również to, że Glora 633 EC sprawdzi się również w niskich temperaturach, już od 5°C, i zmiennych warunkach pogodowych. Pozwala to na wcześniejsze, a zatem jeszcze lepsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami. Dodatkowo, środek można stosować zarówno solo, jak i w mieszaninach, co przekłada się na jeszcze wyższą skuteczność i oszczędność ochrony.

Fungicyd GLORA 633 EC będzie dostępny w opakowaniach 1 i 5 litrów. Zalecana dawka preparatu wynosi 1,5 l/ha.

-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły