wtorek, 27 lipca, 2021

Dopłaty bezpośrednie. Termin wydłużony do 17 czerwca!

-REKLAMA-spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podjął decyzję o przedłużeniu, o cały miesiąc – do 17 czerwca br. – terminu na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW. Przedłużenie w ramach PROW obejmuje: Rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz o przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego.

Przyczyną pandemia

Decyzja Ministra Rolnictwa motywowana jest ograniczeniami i trudnościami administracyjnymi spowodowanymi przez pandemię SARS-CoV-2. Przyczyną są także tegoroczne zmiany zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności. Ponadto, do 17 czerwca 2021 r. wydłużony został termin składania zmian we wnioskach.

Wnioski będzie można składać również po 17 czerwca, do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1% (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Źródło: MRIRW
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
531ObserwującyObserwuj
7,960SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły