Nowe przyczepy samozbierające Metaltech

Podczas Targów Zielone Agro Show w Ułężu firma Metaltech zaprezentowała nową serię przyczep samozbierających typu GL. Należą one do segmentu średniej wielkości i charakteryzują się większymi możliwościami zastosowania przyczep.


Nowe przyczepy nie posiadają pałąków, a nadstawa górna składa się z jednej profilowanej blachy. Przednia ściana wyposażona została standardowo w dwufunkcyjną klapę, umożliwiającą szybkie przezbrojenie przyczepy samo zbierającej do pracy z sieczkarniami polowymi. Płotek przedni posiada dodatkowo system sprężyn, które służą lepszemu zagęszczeniu masy w przyczepie. Równomierny jej rozkład na całej szerokości roboczej rotora zapewnia podbieracz zachodniej produkcji. W standardzie znajdują się regulowane i skrętne koła kopiujące teren. Ośmiorzędowy rotor gwarantuje płynne podawanie masy zielonej, a co za tym idzie dokładne pocięcie i sprasowanie. Wyposażono go w nakładki ze stali Hardox o szerokości 4 mm zwiększające odporność na ścieranie. Przyczepy wyposażone są w 27 noży tnących, wykonanych ze stali o falistym szlifie. Każdy z nich jest indywidualnie zabezpieczony przed ciałami obcymi. Ponadto zastosowany kształt ślizgów podbieracza sprzyja oczyszczaniu z brudu i kamieni oraz swobodnemu przepływowi. Konstrukcja przyczepy to profilowane ściany osadzone na nadwozi ze stali OPTIM przeznaczonej do dużych obciążeń.
Seryjne wyposażenie przyczep GL przewiduje również dwa walce dozujące, równomiernie rozrzucające pociętą masę, a także wielofunkcyjną ścianę tylną regulowaną indywidualnie według potrzeb klienta. Ścianę dostosowano ponadto do współpracy z poprzeczną taśmą przy bezpośrednim skarmianiu bydła.
Wejście do skrzyni ładunkowe ułatwiają drzwi. Seria GL w standardzie posiada również pełne oświetlenie LED, uchylną belkę nożową, bęben dociskowy i składaną stopę podporową. Przystosowano je również do współpracy z Load Sensing.
W opcji przewidziano dodatkową rolkę kopiującą za podbieraczem, zasłonę rotora (do pracy z sieczkarnią), sterowanie elektroniczne, pakiet oświetlenia roboczego, kamery, linki dachowe oraz większy rozmiar ogumienia.